יגאל לנדאו: "המונופול הזה נוצר כתוצאה מניהול כושל של רגולטורים"

קראו חלק מהדברים שאמר יגאל לנדאו בראיון לאילנה דיין בגל"צ, בהקשר למתווה הגז. יגאל לנדאו טוען כי נובל אנרג'י היא לא הבעיה אלא הפיתרון של מדינת ישראל ובלעדיה הגז יישאר באדמה. קראו את המשך הראיון:

אילנה דיין: "את זה תמיד אפשר להגיד, אז אפשר להשאיר את נובל בבעלות של 100 אחוז בכל המאגרים. אולי ניתן לה את כל מה שהיא רוצה אי פעם".

יגאל לנדאו: "ראי, יכולנו היום להיות עם קבוצת קידוחים וחברות בינלאומיות וכל נושא המונופול לא היה עומד בכלל על הפרק. המונופול הזה נוצר כתוצאה מניהול כושל של רגולטורים, שכל אחד ראה רק את הצד שלו, כל אחד שינה את המדיניות כמה פעמים, יצר אי ודאות והבריח חברות זרות. תמר הייתה התגלית הראשונה. את תמר הצליחו לפתח בזמן שיא ולהביא את הגז לאזרחי ישראל".

אילנה דיין: "ואתה יגאל לנדאו, שמחזיק 15% ממאגר לוויתן שעדיין לא פותח, אומר לי 'תנו לנובל כל מה שהם רוצים, תנו להם להחזיק מניות בתמר ובלוויתן, שהמחירים לא יפקחו' כי אתם צריכים אותם כדי שיפתחו את לוויתן?

יגאל לנדאו: "לא אילנה. אנחנו מבקשים שייצרו תנאים שיאפשרו לחברות נוספות בינלאומיות לבוא ולקדוח. יש עוד הרבה גז בים הישראלי שעדיין לא נקדח ולא נמצא, אבל חייבים לייצר את התנאים. החברות הבינלאומיות לא חייבות לנו כלום והן לא יבואו אם לא יהיו להן תנאים כלכליים הוגנים ויציבים. זה מה שאנחנו אומרים. כרגע כולנו נתקלנו עם נובל. היא לא החברה הכי טובה שלנו כרגע, אלא החברה היחידה שלנו".

האזינו לראיון המלא:

דרג את הכתבה!

פורסם בקטגוריה גז ונפט, גלי צה"ל, יגאל לנדאו בתקשורת, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.