קראו את הטור של יגאל לנדאו באתר כלכליסט

טור של מנכ"ל רציו, יגאל לנדאו, פורסם בחודש יולי 2015 באתר "כלכליסט". בטור התייחס לנדאו לפוטנציאל האדיר הקיים בתעשיית הגז הטבעי בישראל, אך בה בעת גם לבלבול הקיים בציבור בעקבות הוועדות, הוויכוחים והעיכובים שעצרו את פיתוחה של התעשייה. לדבריו, ישנו מידע שגוי רב שנזרק לחלל האוויר, ובמקום שאזרחי ישראל ייהנו מהפירות, תעשיית הגז הפכה לכלי ניגוח פוליטי.

אחת הדוגמאות המובהקות לטענתו, היא שימוש במונח 'מונופול' לתיאור המצב בשוק הגז. לדברי יגאל לנדאו, השימוש במילה זו נגרם בגלל העובדה שחברות שביצעו קידוחים בישראל בשנים עברו לא מצאו גז, ובשל הימנעותן של חברות גלובליות להיכנס לישראל ולחפש גז. כל זאת, בשל היעדר הוודאות ופופוליזם.

דוגמא לכך היא נסיגתה בדקה ה-90 של חברת וודסייד מאוסטרליה, שעמדה לחתום על הסכם השקעה בלוויתן בגובה של 2.7 מיליארד דולר – זאת בשל ההתלהמות בתקשורת ובציבור וסחבת ארוכה. יגאל לנדאו טוען כי חברות בסדר גודל שכזה אינן מעוניינות להיכנס למדינות שבהן תהליכים מתעכבים, שכן באפשרותן לבחור באפשרויות נוחות יותר עבורן.

עוד הסביר יגאל לנדאו בטורו, כי המתווה שהממשלה הציעה אינו קל ליזמים, אך ללא מתווה, לא תהיה אפשרות עסקית לפתח את משק הגז במדינה. בטור הוא ציין שהיציבות הרגולטורית המתבקשת תושג באמצעות המתווה למשך כמה שנים, והיא נחוצה ביותר על מנת לממן את פיתוח תעשיית הגז.

לקריאת הטור המלא – לחצו כאן

יגאל לנדאו - טור אישי בכלכליסט

יגאל לנדאו – טור אישי בכלכליסט

דרג את הכתבה!

פורסם בקטגוריה גז ונפט, יגאל לנדאו בתקשורת, כלכליסט, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.